fbpx

Udana reaktywacja

ilustracja
ilustracja
Reaktywacja Dni Ostródy była eksperymentem. Nieco przymuszonym, ale moim zdaniem udanym. Nowa władza na własne życzenie pozbyła się festiwalu Muzyki Tanecznej, który w Ostródzie był od zawsze. Znaleziono więc alternatywę. Czy ryzyko się opłaciło? W zasadzie już zostało to przesądzone. Liczne, przychylne komentarze nie pozostawiają wątpliwości. Mieszkańcom taka formuła przypadła do gustu.

Trzy dni koncertów z mocno zróżnicowanym doborem artystów, imprezy towarzyszące i przede wszystkim wiele atrakcji dla najmłodszych, to zdaje się jest doskonała recepta na sukces organizacyjny. Nie obyło się bez małych błędów, ale przy tej skali imprezy nie warto publicznie o nich wspominać. Choć rzadko zdąża mi się chwalić władzę, w tym przypadku robię to chętnie, bo jest za co. Od dawna bowiem nie było w Ostródzie takiego wydarzenia, które przyciągnęło niemal wszystkie grupy wiekowe. Jestem pod wrażeniem osób, a wiem, że takie są, które dały radę skorzystać z niemal wszystkich możliwości spędzenia wolnego czasu podczas Dni Ostródy 2019. Pojawiają sie głosy, że było zbyt dużo wydarzeń. Jest w tym nieco prawdy, ale nie ma przecież obowiązku uczestnictwa we wszystkich. Komplet widzów w amfiteatrze nie wymaga chyba dodatkowego komentarza.

Organizacja tego wydarzenia pozwala wyciągnąć też taki oto wniosek, że była jakaś niemoc organizacyjna, skoro nie udało się przez 12 lat zorganizować imprezy o podobnej skali i rozmachu. To nieco dziwne, bo pieniądze na promocję były zawsze, podobnie jak dostępna infrastruktura. Mam nadzieję, że ta impreza to zaledwie wstęp do zmiany podejścia w organizacji miejskich imprez.

ilustracja
ilustracja
Jeśli mogę się do czegoś przyczepić, są to dwie rzeczy. Podział biletów na mieszkańców i osoby spoza Ostródy. Druga rzecz to w mojej ocenie zły dobór miejsca pokazu laserów. Ponownie odbył się w tym samym miejscu, co podczas Dni Morza. Drugi raz spora grupa widzów nie mogła obejrzeć tego spektaklu. Szkoda. Zdecydowanie lepiej zostałby zaprezentowany, gdyby projektory laserowe zostały skierowane na pułudnie. Po pierwsze z racji odległości do brzegu prezentowałby się on lepiej, a po drugie obejrzałaby go większa liczba osób.

Pozytywnie odbieram zapowiedź władz dotyczącą ujawnienia kosztów organizacji Dni Ostródy. To według mojej wiedzy pierwszy taki przypadek w historii. Oczywiście nie omieszkam zapytać o wszystko, czego to zapowiadane podsumowanie nie będzie obejmować.

Czekam na wasze opinie i głosy dotyczące wrażeń po zakończonych Dniach Ostródy, samej organizacji, doboru artystów i atrakcji. Ciekawi mnie też wasza opinia, czy trzydniowe Dni Ostródy wypełniły lukę i czy w przyszłości mogą być alternatywą dla Festiwalu Muzyki Tanecznej?

Komentarze  
# BiletyDaro 2019-07-30 08:32
A dlaczego mieszkańcy mają płacić tyle samo co przyjezdni?jestem jak najbardziej za tym aby Ostródzianie byli w tej formie uprzywilejowani-w końcu to dni Ostródy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: BiletyDzodzo 2019-07-30 17:34
Jestem tego samego zdania co ty Daro i moi znajomi też.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: BiletyMilk 2019-07-31 16:03
A ja nie jestem zróżnicowanie cen biletów. Dni Iławy są dla WSZYSTKICH za darmo, a w Dni Lubawy płaci się 5 zl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Udana reaktywacjaPatryk 2019-07-31 11:51
Dni Ostródy zdecydowanie na ogromny plus! Tak jak napisaliście, każda grupa wiekowa znalazła coś dla siebie, dzięki czemu przybywały całe rodziny z najmłodszymi i najstarszymi członkami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Olsztyn wydał 100 tys zł na Disco PoloMarian 2019-07-31 15:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Atak na zdrowieJurek 2019-08-04 12:29
Skandaliczne jest na tego typu imprezach nagłośnienie. Poziom basu i bębna był duży, część ludzi wychodziła z obawy na uderzenia w klatkę piersiową i uszy, Wokal był przez to bardzo słabo słyszalny. Musieliśmy wyjść mimo zakupu biletów i na zewnątrz było znośniej i lepiej słowa zrozumieć. Skandalem byli rodzice dzieci w tym w wózkach bezpośrednio przed kolumnami basowymi. Rodzice wyrządzacie krzywdę na całe życie. Gdzie SANEPID od hałasu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19