Widzialna Ręka pomaga

widzialna rękaZaledwie nieco ponad 24 godziny temu społeczność Ostródy i innych miejscowości z terenu powiatu skrzyknęła się, by szybko i sprawnie pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wszystko w ramach grupy WIDZIALNA RĘKA - POWIAT OSTRÓDZKI, dostępnej na portalu Facebook. Serce rośnie, jak widzi się tak wielu chętnych do pomocy ludzi.

Jednym z pierwszych, większych działań w ramach tej grupy było dostarczenie posiłków dla lekarzy i pielęgniarek z ostródzkiego szpitala. Sprawcą tego miłego gestu był Arkadiusz Kurkul, właściciel restauracji San Biagio.

Aktualnie na grupie są dziesiątki propozycji wsparcia np. pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzenie psa, pomoc w lekcjach czy pomoc w transporcie. Kolejny raz mamy namacalny dowód tego, jak wiele w nas empatii i chęci niesienia pomocy innym. To bardzo budujące, szczególnie w tym trudnym czasie. Kolejne oferty spływają, kolejnym osobom udzielono pomocy. Dostępna jest też mapa, na której znajdziecie oferty pomocy.
google.com/maps

Nie można zapomnieć o inicjatorach i nadzorujących akcję, których wyobraźnia i pomysły na lokalne wspieranie i aktywizowanie ludzi są niewyczerpane. Są nimi: Ewangelickie Stowarzyszenie Syloe i Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna

Pomagając i przyjmując pomoc nie zapominajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by nie narażać siebie i innych.

Wszyscy jesteście niesamowici. Brawo Wy!!!

facebook.com/groups/965261453876170/