fbpx

Problem z koncepcją

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak
Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak
Jest jakiś problem z koncepcję ostródzkiego samorządu na wykorzystanie rządowych funduszy. Niby koncepcja jest, ale nie można doprosić się w urzędzie o jej udostępnienie. 1 października po konferencji poprosiliśmy o przekazanie wszystkich materiałów, które zostały na niej zaprezentowane. Dla niewtajemniczonych, konferencja burmistrza była zapowiedziana jako prezentacja koncepcji ostródzkiego samorządu na wykorzystanie rządowych funduszy. Jednym z założeń proponowanych przez władze miasta jest podniesienie bezpieczeństwa i jakości infrastruktury rekreacyjno-turystycznej nad jeziorem Drwęckim. Po 16 dniach koncepcji nadal nie otrzymaliśmy. Urząd natomiast prosi o sprecyzowanie, czego chcemy.

Burzliwa dyskusja podczas sesji, odrzucony pomysł burmistrza, konferencja prasowa na temat koncepcji i nagle cisza. Koncepcja burmistrza wydaje się projektem ściśle tajnym, bo ani nie otrzymali jej radni, nie ma jej w biuletynie informacji publicznej, nie ma jej na stronie internetowej miasta. Nie ma jej również na profilu społecznościowym miasta. Za to jest skrócone nagranie z konferencji i najwyraźniej zdaniem zastępcy burmistrza Agnieszki Majewskiej Pawełko to wystarczy. Otóż nie wystarczy.

W piątek 16 października wpłynęła odpowiedź na prośbę dotyczącą udostępnienia materiałów zaprezentowanych podczas tej konferencji. Oto jej treść.

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 01-10-2020r. (data wpływu 02-10-2020r.) L.Dz.169021/2020 w sprawie udostępnienia wszystkich materiałów zaprezentowanych podczas konferencji prasowej Burmistrza w dniu 1 października 2020r. informuje, że całość transmisji konferencji dostępna jest na stronie internetowej pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=e8S9BvxN9g8&t=1s

Odnośnie treści prezentowanych na w/w konferencji to proszę o spis materiałów, których udostępnienia Pan oczekuje.

Brak szczegółów tej koncepcji, opracowań z nią związanych, uniemożliwia jakąkolwiek poważną i rzeczową dyskusję jej temat. Postawa urzędu zaprezentowana w odpowiedzi nic dobrego nie wróży. Można odnieść wrażenie, że urząd zwyczajnie nie chce udostępnić tych materiałów. Czy na pewno mamy do czynienia z koncepcją, czy jednak ze zlepkiem bliżej nieokreślonych wizji? Pozostaje jedynie przypomnienić, że urząd ma obowiązek udostępnia materiałów, w posiadaniu których się znajduje.

Odpowiedź wysłana, czekamy teraz na ruch urzędu.

Do sprawy wrócimy

Odpowiedź dotycząca materiałów zaprezentowanych podczas konferencji.
Odpowiedź dotycząca materiałów zaprezentowanych podczas konferencji.

 

Komentarze  
# ...Marta 2020-11-12 23:03
A Pan Piech chyba zapomina, że sam pracuje w budżetówce> niech najpierw sam rozliczy swoją pracę zanim ocenia innych!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19