Przejazd kolejowy w Ostródzie
Featured

Remont środkowego przejazdu kolejowego rusza 19 czerwca

Przed nami kolejne tygodnie utrudnień dla kierowców i pieszych. Zaczyna się remont środkowego przejazdu. Dojdzie do znaczących zmian w organizacji ruchu i bez wątpienia znacznego wydłużenia się czasu przejazdu przez miasto.

W przesłanym dziś komunikacie czytamy:

Umowa nr 90/105/0013/23/z/1 z dnia 04.08.2023 r. na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na modernizacji stacji Ostróda w ramach projektu pn.: „modernizacja stacji Ostróda”, wraz z przeniesieniem sterowania stacjami Rudzienice suskie, Stare Jabłonki, Samborowo i Biesal do stacji Ostróda w ramach projektu pn. „Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń 1 systemów - etap v”

Wykonawca robót realizujący przebudowę stacji Ostróda, spółka TORPOL S.A., powiadamia o planowanym od dnia 19.06.2024 na okres ok. 4 tygodni, wdrożeniu tymczasowej organizacji ruchu w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych w Ostródzie.
Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje zamknięcie zarówno dla ruchu kołowego, jak i pieszego, przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Stefana Czarnieckiego. Otwarty dla ruchu kołowego i pieszego pozostanie sąsiedni przejazd, łączący ulice Słowackiego i 11 listopada. W ciągu ulicy Słowackiego, pomiędzy przejazdami, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, natomiast w ciągu ulicy 11 listopada zostanie odwrócony jednokierunkowy kierunek jazdy. 

Poniżej schemat czasowej organizacji ruchu zatwierdzonej przez Starostę Ostródzkiego z dnia 28.12.2023.

 Schemat czasowej organizacji ruchu (2)

Schemat czasowej organizacji ruchu (3)