OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2010
OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2010

ORF2010: OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2010

Już w czwartek, 12 sierpnia, rozpocznie się 10 edycja Ostróda Reggae Festival - najbardziej znaczącego polskiego festiwalu muzyki reggae! Od 9 lat Ostróda, a w szczególności magiczny teren byłych koszar pruskich gdzie odbywa się impreza, tętni życiem w zielono-żółto-czerwonych barwach. Przyjazna atmosfera, znane gwiazdy i interesujący nowi artyści na scenach live i sound system corocznie przyciągają tysiące fanów muzyki korzeni już nie tylko z Polski, ale i całej Europy. Po bardzo wysoko ocenianej edycji ubiegłorocznej nadeszła pora na okrągły dziesiąty jubileusz.plakat 2010Podczas dziewięciu edycji festiwalu na trzech scenach gościło ponad 350 wykonawców, w tym około 120 przedstawicieli z zagranicy. Ich koncerty co roku oglądało ponad 10.000 osób. Na przestrzeni lat wystąpili tu, często wielokrotnie, wszyscy znaczący polscy wykonawcy tej muzyki.
W bieżącym roku program festiwalu zapowiada się równie obiecująco. Na obu scnach pojawi się około 70 projektów muzycznych.
Prawdziwy ogień wzbudzą przybyłe po raz pierwszy do Polski prawdziwe gwiazdy styku dancehall i reggae z Jamajki - BUSHMAN z francuskim zespołem NO MORE BABYLON, EVERTON BLENDER, CHEZIDEK oraz JAH MASON.
Po rewelacyjnie przyjętym koncercie w Ostródzie w 2007 roku, w glorii i chwale powraca główny argument potężnej francuskiej sceny reggae – DUB INC.
Po raz pierwszy w Ostródzie pojawią się cieszący się wielkim szacunkiem w Polsce mistrzowie dubowych brzmień ZION TRAIN z Wlk. Brytanii.
Zobaczyć będzie można dwóch przedstawicieli amerykańskiego reggae – THE AGGROLITES oraz niedawny support Gentlemana na jego trasie koncertowej – SOJA. Z najdalszego miejsca na Ziemi – Nowej Zelandii przybędą do Polski CORNERSTONE ROOTS.

Więcej informacji na stronie festiwalowej: www.ostrodareggae.com