fbpx

Mega gwiazda Alborosi oraz francuski Stand High Patrol dołączają do lineupu

Alborosi podczas koncertu na ORF2008. foto; Jacek Piech
Alborosi podczas koncertu na ORF2008. foto; Jacek Piech
Po raz pierwszy Alborosi zagrał w Ostródzie 16 sierpnia 2008 roku. Zobaczymy go ponownie na RED STAGE 13 sierpnia 2016 roku. Również tego dnia,  na Green Stage zagrają STAND HIGH PATROL.

ALBOROSIE & SHENGEN CLAN (Włochy / Jamajka)

Alborosi
Alborosi
Jeden z największych współczesnych artystów reggae powraca do Ostródy 8 lat po swoim pamiętnym pierwszym polskim koncercie. Najbardziej jamajski Włoch przywiezie nowy album "Freedom & Fyah". Nie zabraknie mega hitów, a Ostróda zamieni się w Kingston town.

Alborosie (Alberto D'Ascola) urodził się w 1977 w Marsala na Sycylii. Od lat mieszka jednak w Kingston na Jamajce, którą uważa za swój drugi dom. Alborosie jest multi-instrumentalistą – gra na pianinie, basie, gitarze oraz perkusji, w większości sam produkuje i miksuje swoją muzykę. Jego muzyczna droga rozpoczęła się w wieku 15 lat w zespole Reggae National Tickets. W 2001 roku zdecydował się na solową karierę i przeprowadził się na Jamajkę. Tam zaczął pracę jako inżynier dźwięku oraz producent, współpracował także ze znanymi artystami ze sceny reggae jak Gentleman czy Ky-Mani Marley. Popularność na całym świecie przyniosły mu doskonale sprzedające się single jak "Rastafari Anthem", "Herbalist" czy "Kingston Town". W swoich kompozycjach często wykorzystuje klasyki reggae, interpretując je w swój własny nowoczesny sposób. Jego pierwszy album to "Soul Pirate" (2007), dwa lata później pojawiła się płyta "Escape from Babylon". 2010 to kompilacja jego duetów z gwiazdami pokroju Sizzla, Shabba Ranks, Queen Latifah, Michael Rose, The Tamlins, czy Luciano – "Alborosie, Specialist and Friends". W tym samym czasie zaskoczył wszystkich swoim hołdem dla klasyków dubu jak King Tubby – "Dub Clash".
W czerwcu 2011 wydał bardzo różnorodny "2 Times Revolution". Obok reggae pojawiają się tu dźwięki bliskie hip-hop czy też rewolucyjna ballada w stylu Manu Chao, a wśród gości usłyszeć można Etanę i Juniora Reida. W tym samym roku został nagrodzony prestiżową brytyjską nagrodą MOBO dla najlepszego artysty reggae, gdzie pokonał m.in. Damiana Marley’a z NAS. W 2013 roku powrócił z kolejnym znakomitym albumem "Sound the System", który doczekał się również wersji dubowej. W ub. roku zaprezentował owoc spotkania z legendą jamajskiej produkcji muzycznej "Alborosie meets King Jammy - Dub of Thrones".
Zaczynał od własnej wytwórni Forward Recordings, by obecnie wydawać pod szyldem największych gigantów reggae VP Records i Greensleeves. W Kingston założył własne studio.
Jest jedną z największych gwiazd współczesnego reggae. Na przestrzeni lat odwiedził już chyba każdy zakątek globu i trudno znaleźć liczący się festiwal reggae, na którym jeszcze nie zagrał. Na żywo towarzyszy mu jego znakomity jamajski zespół Shengen Clan. Alborosie pierwszy raz wystąpił w Polsce podczas Ostróda Reggae Festival w 2008 roku. Czas na wielki powrót!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 13.08.2016

Zapowiedź występu w Ostródzie:
https://youtu.be/SsTQj73Mv9M
Alborosie - Kingston Town
https://youtu.be/w0c_dv0TUmU

STAND HIGH PATROL (Francja)

Stand High Patrol
Stand High Patrol
Ich tożsamość zbudowana jest na unikalnym głosie Pupajima oraz na stylu określonym przez nich samych jako "dubadub" - misternej mieszance dubu, dubstepu i digital reggae. Jedna z głównych potęg na współczesnej europejskiej sound systemowej scenie po raz pierwszy na festiwalu w Polsce!

Ta historia ma swój początek we francuskiej Bretanii, gdzie w 2000 roku Rootystep (selektor) i Mac Gyver (operator) zdecydowali się założyć sound system, by realizować swoją pasję dzielenia się roots i wczesnym digital reggae. Wkrótce dołączył do nich Pupajim - MC, wokalista i twórca dubów. Całkiem niedawno szeregi SHP zasilił też trębacz Merry. Stand High Patrol stopniowo przesuwał oś swojego zainteresowania w kierunku tworzenia własnych produkcji steppers dub. Po 16 latach od założenia ta ekipa cieszy się wielką rozpoznawalnością. Budowany podobnie jak instrumentalne podkłady hip-hop, ich styl dubadub jest hybrydą znajdującą zwolenników wśród fanów dubu, hip-hopu oraz szeroko pojętej muzyki elektronicznej.
W 2009 roku Stand High Patrol stworzyli własną wytwórnię Stand High Records. Po całej serii singli w 2012 roku wydali debiutancki album “Midnight Walkers". Pupajim, Rootystep i Mac Gyver powrócili w 2015 roku z drugą płytą “A Matter of Scale".
Mają na swym koncie występy na głównych europejskich scenach reggae jak Summerjam, Reggae Sunsplash, Telerama Dub Festival, Outlook czy Garance Reggae Festival. Ich poprzednie polskie występy w klubach w Krakowie i Sopocie spotkały się z wielkim zainteresowaniem fanów.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 13.08.2016

Zapowiedź występu w Ostródzie:
https://youtu.be/fDQc698j4gE
Sleep on it
https://youtu.be/seNlBsKmXwY
Więcej informacji:
http://www.ostrodareggae.com/stand-high-patrol-francja/

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19