fbpx

Żegluga apeluje do mieszkańców

ilustracja. foto ŻOE
ilustracja. foto ŻOE
Miejska spółka Żegluga Ostródzko-Elbląska, która zajmuje się transportem publicznym, co roku ponosi niemałe koszty związane z naprawą uszkodzonych przystanków, ale i też autobusów. Wskutek aktów wandalizmu niszczone jest mienie spółki (samorządowe). Mieszkańcy często skarżą się na brak wiat, czy fakt ich fatalnego stanu. W wielu wypadkach jest to właśnie związane z regularnym niszczeniem przystanków przez wandali.


ilustracja. foto ŻOE
ilustracja. foto ŻOE
Miejska spółka postanowiła walczyć z tą plagą. Ważna rzeczą jest poprzez uświadomienie mieszkańcom, że brak reakcji na akty wandalizmu, to ciche przyzwolenie i działanie na własną szkodę. Jesień, zima, deszcz śnieg i do tego wyczekiwanie na autobus pod zniszczoną wiata. Żaden z nas tego nie lubi, każdy narzeka, niewielu lub nikt nie reaguje na wandalizm. Tak nie musi być. Stąd prośba spółki o reagowanie i zgłaszanie takich sytuacji. Jeśli uda się złapać wandali i zapłacą duże kwoty za naprawę z własnej kieszeni, być może nie będzie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości. Nawet jeśli nie uda się całkowicie wyeliminować aktów wandalizmu, to zmniejszenie ich liczby też będzie sukcesem.
Informacje o niszczeniu przystanków i autobusów można zgłaszać na adresy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W końcu mieszkańcu, to także Twój Przystanek

Poniżej pełna treść komunikatu:
 
Szanowny Mieszkańcu,

Jeżeli zaobserwowałeś dewastację wiaty przystankowej, próbę przekształcenia jej w obskurny obiekt, nagraj film, zrób zdjęcie i zgłoś ten fakt do biura Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Sp. z o.o. w Ostródzie osobiście lub na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gwarantujemy Ci jednocześnie pełną anonimowość i brak możliwości identyfikacji Twojej osoby przez innych. Dla wszystkich tych, których informacje okażą się cenne i pozwolą ująć sprawców dewastacji, czekają nagrody w postaci: biletów miesięcznych, voucherów na rejsy w sezonie 2016, oraz inne nagrody rzeczowe.
Akcja „Mój przystanek” trwa od 4 grudnia bieżącego roku do końca stycznia 2016 roku. Ważny jest każdy sygnał, a kluczem do sukcesu ma być nasza wspólna aktywność.
Nie bądź więc Mieszkańcu biernym obserwatorem: to Twój PRZYSTANEK

Komentarze  
# mieszkańcu ,ujawnij się, nie bądż ...@ 2015-12-06 22:03
Gwarantujemy Ci jednocześnie pełną anonimowość i brak możliwości identyfikacji Twojej osoby przez innych

Dla wszystkich tych, których informacje okażą się cenne i pozwolą ująć sprawców dewastacji, czekają nagrody - które zastaną wręczone uroczyście z obecnością TV 0-da w sali koncertowej zamku.
Dla nagrodzonych - w biurze żeglugi
obowiązkowe stroje wizytowe na uroczystość - burka afgańska
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# szybkogreg 2015-12-06 23:39
Jeszcze uchodźcy nie dojechali a polsko-katolickie przystanki już zdewastowane.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: szybkoJan 2015-12-10 06:18
Bałaganisz we własnym gnieździe. Wybuduj sobie swój przystanek i nie korzystaj z polsko- katolickich.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# co to da?greg 2015-12-10 21:53
Jeżeli Polacy-katolicy dewastują polsko-katolickie przystanki to tym chętniej zdewastują obce przystanki.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Już pędzę@ 2015-12-07 10:21
"Dla wszystkich tych, których informacje okażą się cenne i pozwolą ująć sprawców dewastacji, czekają nagrody w postaci: biletów miesięcznych" HAHA ;-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Imigranci w OstródzieMagdalena 2015-12-08 10:52
Czytałam, że jeden radny taki młody chce pomagać imigrantom :-) W sumie niech pomaga. Jednej rodzinie już pomógł ha ha ha ha
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# cwaniaczekAdonis 2015-12-09 11:31
on chciałby pomagać ale jak to by zrobił ktoś za niego, w następnych wyborach wyleci to pewne
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: cwaniaczekm. 2015-12-09 15:22
Pewne już było, ze go nie wybiorą, a miał najlepszy wynik w mieście. Pytanie tylko czy będzie chciał. Czy godne progi ...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: cwaniaczekZiut 2015-12-12 17:29
Nie miał najlepszego wyniku, byli lepsi. Mieszkańcy zaufali bo naobiecywał , że młody i może pracować nawet za darmo. W naszym zaścianku, ludzie lecą na takie hasła.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: cwaniaczekm. 2015-12-12 20:34
Procentowo mial najlepszy. Na Plebiscycie znacznie wiecej ludzi niz u niego.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# propozycja dla Prezesa ŻOEWaldek 2015-12-08 11:56
a może pracownicy żeglugi z dyrektorką Agą na czele wystawią patrole przy najczęściej dewastowanych przystankach, przecież jest już po sezonie żeglugowym i nie maja co robić, a jest ich co niemiara
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: propozycja dla Prezesa ŻOEJan 2015-12-10 06:22
Jak to jest, że o 10.56 masz czas na wpisywanie komentarza? Widocznie nie masz co robić i możesz dołączyć do pracowników żeglugi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# służba rozbestwiła sięWaldek 2015-12-10 17:54
Janie ! od jutra wstajesz po czwartej
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: propozycja dla Prezesa ŻOEJANEK 2015-12-11 12:20
Jaka władza taki pomysł.Chodzi o donosicielstwo jeden na drugiego. To jest praktyka powszechna w tym miescie i kraju.Brak pomysłu na spólke i i tyle.Od pilnowania mienia jest policja, straż miejska.Zabieracie nam grzywne w formie podatku to się brać do roboty. Wystarczy monitoring jak np w Olsztynie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# PolicjaFredek 2015-12-12 12:16
A gdzie jest policja? Czy tylko drogówka w tym kraju została? Kiedyś patroli na mieście było więcej
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19