Uwaga kierowcy. Duża zmiana organizacji ruchu.

zmiana organizacji ruchu grunwaldzka drwęckaOd piątku 10 czerwca zostanie dokonana istotna zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Drwęcką. Zjazd z ulicy Grunwaldzkiej i dalej w kierunku ulicy Drwęckiej będzie  drogą główną, inaczej niż teraz. W związku z tym jadąc ulicą Grunwaldzką od strony ulicy Kopernika trzeba będzie ustąpić pierwszeństwa. Kierowcy koniecznie patrzcie na znaki i zachowajcie szczególną ostrożność.

Choć zmiana jest znacząca komunikat nie pojawił się w wąskim zakresie na portalu społecznościowym i co dziwne nie był dostępny ani na stronie Zarządu Dróg Powiatowych, ani w Biuletynie Informacji Publicznej, ani nawet na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Dopiero po naszej interwencji informacja pojawiła się na wszystkich wymienionych stronach.
Mamy nadzieję, że w przyszłości komunikaty tego typu będą pojawiały się z dużym wyprzedzeniem a opinia publiczna pozna ich treść nie tylko z portali społecznościowych, czy poczty pantoflowej.

Aktualizacja2016-06-08

Otrzymaliśmy z Zarządu Dróg Powiatowych odpowiedź na zadane pytania.

Zmiana organizacji ruchu wprowadzona będzie w celu usprawnienia oraz zwiększenia bezpieczeństwa ruch w obrębie skrzyżowania ulic Grunwaldzka –Drwęcka.
Zmiana organizacji ruchu wprowadzona będzie na wniosek Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie.
Będzie to stała organizacja ruchu.