fbpx

Prezes odpowiada, związki apelują, radni zwołują sesję

PWiK, ilustracja
PWiK, ilustracja
W naszym materiale (Utrata zaufania do prezesa PWiK) znalazł się fragment dotyczący obaw burmistrza związanych z ceną wody. Poprosiliśmy prezesa PWiK o komentarz do słów burmistrza. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź. Również dziś z Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy PWiK Ostróda wysłano apel do burmistrza, a radni zwołują sesję nadzwyczajna w sprawie miejskiej spółki.

Przypomnijmy, w trakcie poniedziałkowej rozmowy burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak powiedział, że niepokoi go zbyt wysoka cena wody. "Sprawdzamy, dlaczego tak się dzieje, że nasi mieszkańcy płacą więcej niż powinni płacić".

Tego samego dnia wysłaliśmy do Sławomira Andysiaka, Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. prośbę o komentarz w tej sprawie. Poniżej treść odpowiedzi:

Taryfy określające ceny wody i ścieków są weryfikowane i zatwierdzane przez zewnętrznego regulatora jakim są Wody Polskie.

Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie określania taryfy, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków wydane na podstawie Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków jest przepisem regulującym kwestę ceny wody i ścieków (nie tylko oczywiście).

Skonstruowane przez PWIK Ostróda zgodnie ze wspomnianymi zasadami taryfy zostały zatwierdzone przez Wody Polskie.

Taryfa dla wody i ścieków: https://www.bip.pwik.ostroda.pl

Do rady nadzorczej spółki, do radnych, burmistrza i lokalnych mediów trafiło dziś pismo z Zakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" przy PWiK Ostróda, w którym wystosowano apel o zaniechanie odwołania prezesa spółki.

Ostróda, dnia 04 listopada 2019 roku

Pan Burmistrz Miasta

Zwracamy się z apelem do Burmistrza Miasta Ostróda Pana Zbigniewa Michalak o zaniechanie odwołania Prezesa PWiK Ostróda Pana Sławomira Andrysiak.

Powody i zarzuty, które Pan Burmistrz zarzuca są niepoważne i nie mają racji do rzeczywistości. Zarzuty typu nakaz zakupu nieruchomości lub niechęć do eksploatacji basenu, które mogą wpłynąć negatywnie na kondycję finansową Spółki są niepoważne i bezpodstawne.

Prezes dba o interesy Spółki, a świadome działanie na niekorzyść Spółki jest objęte odpowiedzialnością karną.

Wzywamy jako Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy PWiK Ostróda do rozmów i dialogu oraz do kompromisu, żeby firma PWiK i mieszkańcy nie stracili na jakości świadczonych usług przez PWiK Ostróda.

Wiemy, że większość Rady Nadzorczej jest na Pana usługach, lecz musi Pan pamiętać, że pracownicy i Związek Zawodowy przy PWiK Ostróda nie zgadza się na to, żeby Spółka popadła w złą kondycję finansową.

Panie Burmistrzu, jeżeli odwoła Pan, Prezesa PWiK Ostróda musi brać Pan pod uwagę, że Komisja NSZZ „Solidarność” wprowadzi Spółkę w stan protestu, a zgodnie z prawem powiadomi prasę, radio i telewizję. Choć to jest ostateczność. Lepiej rozmawiać i znaleźć kompromis z tego problemu zwanego „Basen”.

Proszę o odpowiedź przed zebraniem się Rady Nadzorczej na e-maila PWiK. NSZZ Z poważaniem

Przewodniczący Komisji Zakładowej
NSZZ „Solidarność” przy PWiK Ostróda
Janusz Piotr Zdunkiewicz

Również dziś pojawiła się informacja, iż zgodnie z wnioskiem Radnych Rady Miejskiej w Ostródzie została zwołana XXI sesja Rady Miejskiej w Ostródzie. Sesja odbędzie się 6 listopada 2019 roku o godzinie 15:30 w sali 211 Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Jedynym punktem będzie omówienie sytuacji w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ostródzie.

Komentarze  
# Cena wodyJanek 2019-11-06 08:09
Burmistrza strasznie zainteresowała cena wody a czemu nie zainteresował się cena kilometra przewozu autobusów miejskich Iława 2.2 za km Ostróda prawie 8.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Prezes odpowiada, związki apelują, radni zwołują sesjęOstrodziani 2019-11-06 08:33
Jak już popłuczyny po ZZ straszą to ewidentnie chodzi o kasę bo jak wszem wiadomo ZZ nie działają na rzecz pracowników tyko troszczą się o swoje stołki i stół tego z którego granty dla nich spadają. Żenada
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Prezes odpowiada, związki apelują, radni zwołują sesjęMax 2019-11-06 12:49
No akurat cała firm jest za tym prezesem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19