fbpx

Zamknięte szkoły przedszkola, żłobki, obiekty kulturalne i sportowe.

Miasto Ostróda
Miasto Ostróda
Władze zdecydowały się na zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju. W ślad za tym zamknięte będą obiekty kulturalne i sportowe. Wszystko w ramach profilaktyki ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie inaczej jest w Ostródzie. Odwołano mi.n. zaplanowane na dziś konsultacje społeczne i ogłoszono zamknięcie basenu.

W związku z sytuacją w Polsce związaną z koronawirusem, decyzjami Rządu RP i ustaleniami miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego, Burmistrz Miasta Ostróda informuje:

  • Od dnia 16 marca 2020 roku na terenie Ostródy zamknięte będą wszystkie żłobki, kluby dziecięce, przedszkola i szkoły na okres dwóch tygodni. W dniach 12 i 13 marca br. placówki te ograniczają działalność i będą organizowały opiekę dla dzieci, jednak kierujemy apel do rodziców, by pozostawić dzieci w domu i zapewnić im opiekę we własnym zakresie.
  • Od dnia 12 marca odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe realizowane przez podmioty i jednostki miejskie, czyli: Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum w Ostródzie, Centrum Kultury, w tym Miejską Bibliotekę Publiczną i Amfiteatr. Obiekty te nie będą udostępniane i wynajmowane podmiotom zewnętrznym, ani zwiedzającym.
  • Odwołane zostają spotkania konsultacyjne zaplanowane na dzień 11, 12 i 16 marca 2020 r. Odbędą się one w innym terminie.
  • Z dniem 12 marca, do odwołania, zostaje zamknięty ostródzki basen. Nauka pływania zostaje przesunięta na inny termin.

Burmistrz Miasta Ostróda zwraca się z apelem do podmiotów prywatnych i innych organizatorów wydarzeń na terenie Ostródy o odwołanie, zawieszenie lub przesunięcie zaplanowanych działań, treningów, spotkań, imprez i innych wydarzeń, które mogą narazić uczestników na potencjalny kontakt z wirusem.

Komentarze  
# a ja mam taką propozycję..Micho 2020-03-13 03:33
propozycja nie odrzucenia! po tylu "wtopach" jeśli Pan burmistrz faktycznie chce coś rozsądnego dla miasta zrobić. pod pojęciem miasta kryje się tu "odpowiedzialna część lokalnej społeczności". to niech wprowadzi obowiązkową "rejestrację" osób, które zamierzają np. w związku z wolnym od szkoły, choć nie tylko sobie wyruszyć w podróż np. do Tajlandii na wycieczkę, czy Austrii na narty. Bo dochodzą do mnie takie słuchy, że ta nazwijmy to po imieniu "nie odpowiedzialna część lokalnej społeczności" sobie ewidentnie robi żarty (jaja) i tutaj nie omieszkam nazwać tego po imieniu - zamierza narażać tę może czasem mniej zamożną mimo wszystko, ale w dużej części z pewnością "bardziej rozsądną" część lokalnej społeczności na konsekwencje takiego nie rozważnego swojego postępowania. W mojej ocenie te osoby i w ten sposób kuszące los i narażające innych na ryzyko zarażenia z powodu własnej głupoty powinny być znane władzom z imienia i nazwiska w przypadku ujawnienia się sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, lub życia innych osób. Powinny też z całą pewnością ponieść surowe konsekwencje /w tym karne w przypadku udowodnionego sprowadzenia nieszczęścia na innych ludzi, jak też w przypadku nie zarejestrowania się np. w wydziale spraw obywatelskich UM Ostróda jako osoby noszące się pomimo ostrzeżeń z zamiarem wyjazdu w tereny zagrożone i bezpośredniego ryzyka zarażenia wirusem. w konsekwencji sprowadzenia nieszczęścia bezpośrednio do naszego miasta. i tu pozdrawiam Miłomłyn. podobno tam też są chętni na tani wyjazd do Tajlandii. brawo wy - ci których to dotyczy!!! a co Pan na to Panie burmistrzu? odpowiedzi nie oczekuję bo Pan nie odpowiada na kierowane do niego treści. ale tym nazwijmy "ruchem" jest Pan w stanie znacznie podnieść swoje obecne notowania. mimo wszystko tak po starej znajomości dobra rada od człowieka z zasadami. pozdr
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ?... 2020-03-14 08:08
A propos gdzie jest starosta.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19