O wiadukcie bez burmistrza

Rada Osiedla CentrumŹle się dzieje, kiedy pomysłodawca nie przychodzi na spotkania w sprawie własnego projektu. Tak niestety wyglądało spotkanie Rady Osiedla Centrum w sprawie wiaduktu, na które został zaproszony starosta i burmistrz. Burmistrz nie pojawił się na spotkaniu. Czy to kolejna niefortunna wpadka burmistrza, czy już otwarte lekceważenie mieszkańców? Konsultacje, czy dyskusje o ważnych dla mieszkańców sprawach będą wtedy, kiedy jest to wygodne wyłącznie dla burmistrza?

 

Na spotkaniu pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców, którzy chcieli wysłuchać i zobaczyć co planuje burmistrz. Niestety nie było im dane rozwiać wątpliwości, czy dowiedzieć się szczegółów. Pomysłodawca nie zjawił się na spotkaniu. Jak wielokrotnie powiedziała Przewodnicząca Rady Osiedla Centrum Ewa Chmielińska, burmistrz na godzinę przed spotkaniem miał powiedzieć, „że jest zarobiony i nie przyjdzie”. Na spotkaniu w zastępstwie burmistrza nie pojawił się nikt z urzędu.

Na spotkaniu pojawił się natomiast Starosta Andrzej Wiczkowski. Opowiedział, jak widzi ten projekt ze swojej strony. Jak podkreślał starostwo nie jest pomysłodawcą a jedynie właścicielem drogi, na której to Urząd Miejski zamierza wybudować wiadukt. Starosta uważa, że każda rozmowa i każde konsultacje są potrzebne i każdy powinien dbać o takie rzeczy. Jak mówił Andrzej Wiczkowski trudno powiedzieć, czy ten projekt dojdzie do skutku, gdyż według jego wiedzy miasto nie ma na chwilę obecną środków na realizację tego zadania.

W rozmowę włączył się również były burmistrz Olgierd Dąbrowski. Mówił o własnych pomysłach, które wielokrotnie wcześnie przedstawiał. Wskazywał też na potrzebę silniejszej presji ze strony samorządu na PKP w celu uzyskania większego zaangażowania finansowego przewoźnika, czy wręcz całkowitego pokrycia kosztów realizacji takiego rozwiązania.

W podobnym tonie wypowiadał się też radny Cezary Wawrzyński. Spotkanie trwało koło 90 minut.

Do dnia dzisiejszego nie uzyskaliśmy z Urzędu Miejskiego pełnej dokumentacji wykonanej koncepcji. Ostatnim dokumentem jaki udało się nam pozyskać jest graficzny plan najnowszej koncepcji. Zakłada ona wyburzenie budynku na rogu ulic Mazurska-Drwęcka i połączenie ulicy Mazurskiej z nową drogą dojazdową do posesji znajdujących się wzdłuż projektowanej wschodniej strony wiaduktu.

Poniżej prezentujemy zapis z tego spotkania.

 {basicyoutube}20FufcWIWMs{/basicyoutube}

mt_gallery: Spotkanie Rady Osiedla Centrum w sprawie wiaduktu