Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak, foto: ostrodaonline.pl
Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak, foto: ostrodaonline.pl

Problem z koncepcją

Jest jakiś problem z koncepcję ostródzkiego samorządu na wykorzystanie rządowych funduszy. Niby koncepcja jest, ale nie można doprosić się w urzędzie o jej udostępnienie. 1 października po konferencji poprosiliśmy o przekazanie wszystkich materiałów, które zostały na niej zaprezentowane. Dla niewtajemniczonych, konferencja burmistrza była zapowiedziana jako prezentacja koncepcji ostródzkiego samorządu na wykorzystanie rządowych funduszy. Jednym z założeń proponowanych przez władze miasta jest podniesienie bezpieczeństwa i jakości infrastruktury rekreacyjno-turystycznej nad jeziorem Drwęckim. Po 16 dniach koncepcji nadal nie otrzymaliśmy. Urząd natomiast prosi o sprecyzowanie, czego chcemy.

Burzliwa dyskusja podczas sesji, odrzucony pomysł burmistrza, konferencja prasowa na temat koncepcji i nagle cisza. Koncepcja burmistrza wydaje się projektem ściśle tajnym, bo ani nie otrzymali jej radni, nie ma jej w biuletynie informacji publicznej, nie ma jej na stronie internetowej miasta. Nie ma jej również na profilu społecznościowym miasta. Za to jest skrócone nagranie z konferencji i najwyraźniej zdaniem zastępcy burmistrza Agnieszki Majewskiej Pawełko to wystarczy. Otóż nie wystarczy.

W piątek 16 października wpłynęła odpowiedź na prośbę dotyczącą udostępnienia materiałów zaprezentowanych podczas tej konferencji. Oto jej treść.

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 01-10-2020r. (data wpływu 02-10-2020r.) L.Dz.169021/2020 w sprawie udostępnienia wszystkich materiałów zaprezentowanych podczas konferencji prasowej Burmistrza w dniu 1 października 2020r. informuje, że całość transmisji konferencji dostępna jest na stronie internetowej pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=e8S9BvxN9g8&t=1s

Odnośnie treści prezentowanych na w/w konferencji to proszę o spis materiałów, których udostępnienia Pan oczekuje.

Brak szczegółów tej koncepcji, opracowań z nią związanych, uniemożliwia jakąkolwiek poważną i rzeczową dyskusję jej temat. Postawa urzędu zaprezentowana w odpowiedzi nic dobrego nie wróży. Można odnieść wrażenie, że urząd zwyczajnie nie chce udostępnić tych materiałów. Czy na pewno mamy do czynienia z koncepcją, czy jednak ze zlepkiem bliżej nieokreślonych wizji? Pozostaje jedynie przypomnienić, że urząd ma obowiązek udostępnia materiałów, w posiadaniu których się znajduje.

Odpowiedź wysłana, czekamy teraz na ruch urzędu.

Do sprawy wrócimy

Odpowiedź dotycząca materiałów zaprezentowanych podczas konferencji.