Kamil Bednarek podczas Ostróda Reggae Festival. foto: Jacek Piech
Kamil Bednarek podczas Ostróda Reggae Festival. foto: Jacek Piech

„Together znaczy razem” – rusza trasa promocyjna

Już dziś koncertem Damiana SyjonFama i November Project w warszawskim Skwerze rozpoczyna się wspólne przedsięwzięcie promocyjne czołowych polskich festiwali reggae – płockiego Reggaeland (10-11 lipca) i Ostróda Reggae Festival (6-9 sierpnia). Skorzystają na tym fani mający w planach wizytę na obu imprezach.


„Cieszymy się, że przy okazji jubileuszowych edycji reggae’owych festiwali w Płocku i Ostródzie udało nam się połączyć siły. Dzięki temu fani reggae będą mogli kupić na tej trasie specjalny karnet kolekcjonerski na oba wydarzenia w bardzo promocyjnej cenie” – mówi Artur Wiśniewski, Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Mirosław „Maken” Dzięciołowski z Positive Music Promotion, firmy organizującej Ostróda Reggae Festival, dodaje: „Bednarek i Damian SyjonFam to ważni artyści, których popularność w środowisku nie tylko reggae jest niekwestionowana. Poza tym są punktem łączącym nasze imprezy, bo obaj wystąpią w tym roku zarówno na Reggaelandzie, jak i w Ostródzie”.
Bednarek podczas Ostróda Reggae Festival. foto: Jacek PiechDroga Kamila Bednarka na poważnie rozpoczęła się w 2010 roku dzięki sukcesowi w telewizyjnym „Mam Talent” i do dziś to pasmo sukcesów na niespotykaną wcześniej skalę. Damian SyjonFam zwrócił na siebie uwagę już jako wokalista nieistniejących Comeyah, ale dopiero jego ubiegłoroczny solowy album „Wracam do Domu” stał się wielkim wydarzeniem na polskiej scenie. Płyta została przez wielu okrzyknięta najciekawszym polskim wydawnictwem reggae ubiegłego roku i spowodowała falę zainteresowania tym oryginalnym wokalistą, kompozytorem i tekściarzem.

Ostróda Reggae Festival organizowany jest od okrągłych 15 lat w Ostródzie. Corocznie jest wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu fanów reggae, z wieloma koncertami zapisanymi złotymi głoskami w historii polskiej sceny. Od trzech lat impreza odbywa się na terenie byłych Czerwonych Koszar, do niektórych działań wykorzystując również ostródzki amfiteatr. W tym roku wystąpią tam m.in. Protoje z Jamajki czy Richie Campbell z Portugalii.

W 2006 roku w płockim POKiS narodził się pomysł stworzenia festiwalu muzyki reggae, który na przestrzeni lat uplasował się w ścisłej czołówce polskich festiwali muzyki korzeni. Od samego początku impreza odbywa się na płockiej plaży i w swojej historii ma dziesiątki wspaniałych koncertów. Wśród atrakcji tegorocznej 10 edycji m.in. Popcaan i Jah Cure z Jamajki czy Włosi z Mellow Mood.

Karnety kolekcjonerskie na obie imprezy dostępne będą wyłącznie na koncertach trasy „Together znaczy razem”. Cena 160 PLN daje fanom wybierającym się na Reggaeland i ORF możliwość zaoszczędzenia 40 PLN.

Koncerty w ramach „Together znaczy razem” promo tour:

BEDNAREK
12.04 Wrocław, Alibi, ul. Grunwaldzka 67
24.04 Włocławek, Browar B, ul. Bechiego 4

DAMIAN SYJONFAM
10.04 Warszawa, Skwer, Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa
17.04 Gdańsk, Klub Metro, ul. Miszewskiego 12/13
18.04 Ostróda, Amfiteatr sala kameralna, ul. Mickiewicza
25.04 Zabrze, „Markownia Reggae Spring”, Markownia przy Kopalni Sztuki, ul. Hagera 43

Reggaeland, Płock, plaża na Wisłą
10-11 lipca 2015
www.reggaeland.eu

Ostróda Reggae Festival, Ostróda, Czerwone Koszary i amfiteatr
6-9 sierpnia 2015
www.ostrodareggae.com