Burmistrz rozpoczyna procedurę poszerzenia granic miasta?

Ilustracja do materiałuPodczas spotkanie Rady Osiedla Drwęckiego burmistrz zakomunikował, że rozpoczyna procedurę poszerzenia granic miasta. "Nie może być, że Szafranki, Wałdowo, Międzylesie, Kajkowo - ich życie mieści się w Ostródzie, a oni tylko tam śpią"- mówił burmistrz. "Ja nie chcę wojować, ale tak ma być" - dodał burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz mówiąc o włączeniu podanych miejscowości do Ostródy.

Podczas spotkania z niewielką grupą mieszkańców Osiedla Drwęckiego burmistrz ponad godzinę opowiadał o sukcesach samorządu. Podkreślał, że oddłużył samorząd bez brania kredytów. Mówił o tym, jak dobrze negocjował w sprawie basenu. Wymieniał zrealizowane inwestycje oraz zapowiadał kolejne. Na koniec prezentacji informacji o basenie, burmistrz płynnie przeszedł do sprawy poszerzenia granic miasta.

Czesław Najmowicz argumentował, że zamieszkanie w tych miejscowościach i tak wiąże się praktycznie z ciągłym przebywaniem w mieście i szerokim wykorzystaniem infrastruktury miejskiej. Burmistrz wręcz stwierdził, że wyłącznie mieszkańcy Ostródy płacą za to i nie może tak być. "Trzeba to poszerzyć" -  dodał.
Włodarz miasta stwierdził, że rozmawiał już z Wójtem Gminy Ostróda. Według niego wójt podchodzi do tego tematu bardzo ostrożnie i jak powiedział burmistrz, wójt nie wyraził woli przyłączenia.
Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz powiedział również, że skierował w tej sprawie pismo do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Wystąpiliśmy do urzędu o kopię tego pisma. Czekamy na przesłanie tego dokumentu.

Poprosiliśmy Wójta Gminy Ostróda o komentarz do tej sprawy. W odpowiedzi czytamy:
Ponieważ Wójt Gminy Ostróda nie dysponuje żadnym oficjalnym pismem Burmistrza Miasta Ostróda, ani też nie zna żadnego oficjalnego stanowiska Burmistrza oraz organu stanowiącego Miasta w sprawie planów ewentualnych zmian granic administracyjnych Miasta i Gminy, a co za tym idzie - nie znając żadnych konkretów - nie może, póki co, udzielić komentarza w tej sprawie.

Do sprawy będziemy wracać.