fbpx

Niepokojące informacje związane z halą sportową

Hala sportowa
Hala sportowa
Wypadek na hali sportowej, brak odpowiedzi z urzędu. Według dostępnych informacji dwie osoby ucierpiały w wyniku wypadku na obiekcie. Termin otwarcia nadal nieznany.

Wciąż czekamy na potwierdzenie informacji o wypadku z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Niestety również pomimo wielu prób ani zastępca burmistrza, ani dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji nie odbierali dziś telefonów.

W trakcie poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Ostródzie na pytanie o termin otwarcia hali zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko odpowiedziała: Chcieliśmy jutro włączyć obiekt do eksploatacji. Doszło do wypadku, zobaczymy jaki będzie rozwój wypadków. Jutro tak naprawdę zapadnie decyzja, kiedy tą halę możemy otworzyć.
Na prośbę o doprecyzowanie usłyszeliśmy: Przy przygotowaniu hali pękła szyba.

Pomimo ponaglenie do dziś nie otrzymaliśmy kilku dokumentów dotyczących przebiegu remontu. W szerszym kontekście remontu, stanu obiektu po remoncie i wczorajszego wydarzenia, milczenie urzędu wygląda podejrzanie.

Przypomnijmy, że po naszej publikacji z 3 lutego 2020 roku obiekt po zaledwie dwóch dniach od udostępnienia został zamknięty. Jak się okazało OCSiR nie odebrało hali po remoncie.
Po naszym materiale burmistrz Ostródy i dyrektor OCSiR mówili o trzydniowym remoncie kosmetycznym. Sam burmistrz sugerował, że zdjęcia nie pokazują stanu faktycznego i zostały zrobione w taki sposób, by uwypuklić zły stan. Czas jednak pokazał, że 3 dniowy remont nie był kosmetyczny, a obiekt wciąż nie został oddany do użytku.

Z dokumentów, które uzyskaliśmy z urzędu wynika, że odbiory końcowe po głównych remontach zostały wykonane w 2019 roku. Co wymowne, wszystkie bez uwag.

UMOWA NR ZP.272.11.1.2019 - Część 1 - prace remontowo- budowlane, odbiór końcowy: 2019-10-21, bez uwag.

UMOWA NR ZP.272.11.2.2019 - Część 2 - modernizacja istniejącej instalacji ogrzewania i wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania oraz wentylacji nawiewno- wywiewnej w istniejących pomieszczeniach hali sportowej, odbiór końcowy: 2019-09-20, bez uwag.

UMOWA NR ZP.272.11.4.2019 - Część 3 - wymiana podłogi hali sportowej oraz malowanie ścian wewnętrznych hali sportowej, odbiór końcowy: 2019-10-30, bez uwag.

Poniżej treść odpowiedzi, jakiej udzielił nam dziś Zdzisław Sokołowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie.

W wyniku kontroli obiektu hali sportowej przy ul. Piłsudskiego w Ostródzie PPIS w Ostródzie wszczął postępowanie administracyjno-egzekucyjne dotyczące stwierdzonych uchybień sanitarno-higienicznych. Ponadto protokół kontroli został przekazany do PINB w Ostródzie do rozpatrzenia według kompetencji, w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami natury technicznej.

Do sprawy będzie my wracać.

Aktualizacja 2020-03-11:

Otrzymaliśmy odpowiedzi z dwóch instytucji.

Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie:

W poniedziałek, 9 marca około godz. 9:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku w pracy przy ul. Piłsudskiego. Według naszych ustaleń 56 letnia kobieta spadła z drabiny podczas mycia okien. Z urazem kręgosłupa oraz głowy została przetransportowana do szpitala. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji:

W związku z prowadzeniem śledztwa przez Policję nie możemy udzielać żadnych informacji.

Komentarze  
# idziecie grubo...,Micho 2020-03-10 23:45
no więc tak. nieudolność za nieudolnością. to jest już jakiś istny cyrk. personalne potknięcia osiągnęły poziom niebezpieczny, ale zapewne jeszcze nie osiągnęły apogeum. nie mam wątpliwości, że to nie koniec dramatów pod obecnym dowództwem. dziś już nie mam wątpliwości, że ten zespół czego się nie dotknie to zwyczajnie spieprzy. powód jest banalny. głównodowodzący nie wie już sam komu powinien, a komu może ufać. pogubił się totalnie. w związku z tym do poważnych zadań kieruje się od początku ludzi "z kosmosu". jednocześnie eliminuje się ludzi wartościowych, którzy nigdy nie dopuścili by do powstania takich obecnych problemów. dlatego chyba nie ma wyjścia i czas przerwać ten chocholi taniec nieudolnej ekipy zanim ta doprowadzi do jakiejś tragedii. narobili już takiego bigosu w mieście, że przykro na to patrzeć. basen - spieprzony, hala - spieprzona, street workout - spieprzony, lokalizacja pod skate park - z nieba. ponadto pani ze zbędnego wydziału choć powoli uczy się ostrożności w realizacji swoich ambicji to jej pomysły rozwalają system. i do tego ten mabk z panem pozorantem na czele i jego nowym kumplem. czego się panowie nie dotkną - jest problem. totalny brak odpowiedzialności i totalna nieudolność. ekipa jeszcze "lepsza" jak za poprzedniej kadencji. poprzednik też był as. więc tu już nie ma racji bytu mówić, że weszliśmy z deszczu pod rynnę. my się tak po prostu wpieprzyliśmy i w tak chory schemat, że tu nowe wybory nie pomogą! ten bajzel będzie trzeba sprzątać kolejne 10lat!! jak nie lepiej!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: idziecie grubo...,Ostródzianin 2020-03-11 08:24
Nie ma się czemu dziwić. Michalak dostał w spadku samych nierobów i właśnie teraz wychodzi ich brak kompetencji. Referendum nic nie zmieni tu trzeba ludzi wymienić na kumatych i chętnych do pracy. Co do basenu się nie zgodzę. Tam mega robotę wykonała Pani Zastępca.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# idziecie grubo...,Micho 2020-03-11 09:58
burmistrz Michalak miał szansę dobrać sobie swoich ludzi i to uczynił. miał też możliwość skorzystania z porady specjalisty w tej dziedzinie (basen), ale z powodu swoich jakiś chyba zupełnie nieuzasadnionych i niczym podyktowanych antypatii do człowieka tego nie uczynił. natomiast dobrał sobie m.in. naczelnika do spr inwestycji. i o ile ten specjalistą od basenów nie był, o tyle wiedzę techniczną przynajmniej w części techn. - budowlanej powinien posiadać. to co tam zostało zrobione to farsa i kpina. w szatni męskiej 3 przebieralnie o ponadwymiarowych gabarytach. przez to zbyt mało jest tych kabin. pominę te nędzne wieszaczki, itp.., tragiczne, nieudolne zagospodarowanie pom. szatni przez co szafki na zewnątrz /przed bramkami, sposób ułożenia płytek wokół basenów /wykończenie listwami z aluminium - na ostro, nie dopasowane kratki odpływowe i wiele, wiele innych spieprzonych rozwiązań i tematów na tej realizacji. brak na to słów i szkoda już czasu aby dalej komentować. co do pani zastępcy w części zgodzę się z opinią. gdyby nie ta osoba to byłby zapewne jeszcze większy dramat. o ile pani zastępca fachowcem w spr budowlanych być nie musiała o tyle burmistrz odpowiada za swoje personalne potknięcia. a ich skala powala. skutki są równie katastrofalne. miałem osobiście nadzieję, że nowy burmistrz będzie nadzieją na zmianę złej passy i praktyki. zawiodłem się na całej linii. to już nie tyczy się tylko basenu. i do pani zastępcy jeszcze to mam takie odczucie, że ma czasami dość. i ma prawo mieć dość. wcale się nie dziwę. musi stale prostować wiele z nieudolnych poczynań i wyskoków. do tego stale będąc narażaną na niepochlebne uwagi i opinie. a powód zdaje się być oczywisty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# idziecie grubo...,Micho 2020-03-11 08:50
no więc tak. nieudolność za nieudolnością. to jest już jakiś istny cyrk. personalne potknięcia osiągnęły poziom niebezpieczny, ale zapewne jeszcze nie osiągnęły apogeum. nie mam wątpliwości, że to nie koniec dramatów pod obecnym dowództwem. dziś już nie mam też wątpliwości, że ten zespół czego się nie dotknie to zwyczajnie spieprzy. powód jest banalny. głównodowodzący nie wie już sam komu powinien, a komu może ufać. zdaje się pogubił się totalnie. w związku z tym do poważnych zadań kieruje się od początku ludzi "z kosmosu". jednocześnie eliminuje się z grona ludzi wartościowych, którzy nigdy nie dopuściliby do powstania takich obecnych problemów. dlatego chyba nie ma wyjścia i czas chyba przerwać ten chocholi taniec nieudolnej ekipy zanim ta doprowadzi do jakiejś tragedii. narobili już takiego bigosu w mieście, że przykro na to patrzeć. basen - spieprzony, hala - spieprzona, street workout - spieprzony, lokalizacja pod skate park - z nieba. ponadto pani ze zbędnego wydziału choć powoli uczy się ostrożności w realizacji swoich ambicji to jej pomysły rozwalają system. i do tego ten mabk z panem pozorantem na czele i jego nowym kumplem. czego się panowie nie dotkną - jest problem. totalny brak odpowiedzialności i totalna nieudolność. ekipa jeszcze "lepsza" jak za poprzedniej kadencji. nie da się ukryć, że poprzednik też był niezłym "asem". więc tu już nie pora mówić, że weszliśmy z deszczu pod rynnę. my się tak po prostu wpieprzyliśmy i w tak chory schemat, że tu nowe wybory nie pomogą! ten bajzel będzie trzeba sprzątać kolejne 10lat!! jak nie lepiej!!! o ile oczywiście trafi się w końcu ktoś kto faktycznie coś potrafi, a przede wszystkim nie manipuluje i umiejętnie zarządza + wie co tzn. konstruktywny dialog. osobiście postawiłbym na kobietę z charakterem, która nie dałaby się tak łatwo wmanipulować w to co dziś się w tym mieście dzieje. a nie dzieje się dobrze. począwszy od ekipy rady, a skończywszy na ekipie głównodowodzącej tym całym wcześniejszym, a teraz obecnym bałaganem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19