ilustracja

Sąd wydał kolejne postanowienie w sprawie z wniosku Zbigniewa Michalaka

W piątek 12 czerwca Sąd Okręgowy w Elblągu wydał kolejne postanowienie w sprawie z wniosku Zbigniewa Michalaka. Zgodnie z nim przedstawiciele grupy referendalnej muszą sprostować nieprawdziwe informacje. Wyrok jest nieprawomocny. Tym razem poszło o materiał zamieszczony przez grupę referendalną. Zbigniew Michalak domagał się zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i sprostowania od 6 osób. Sąd nie przychylił się do tego wniosku i w postanowieniu wskazał dwie osoby.

Sąd zakazał rozpowszechniania informacji, jakoby burmistrz podniósł sobie pensję, a także iż spółki miejskie hojnie dotują Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie, a także jakoby burmistrz od początku swojej kadencji zwolnił ponad 30 osób z Urzędu Miasta w Ostródzie i podległych mu spółek.

Niestety burmistrz nie odpowiedział na próbę kontaktu. Grupa referendalna przekazała oświadczenie:

Odnosząc się do tego co publikuje burmistrz oświadczamy, że kolejny raz daje on dowód na to jaki jest nierzetelny. Zarówno nasza sprawa jak i sprawa Juliana Pawłowskiego są dalej procedowane w sądzie apelacyjnym w Gdańsku. Jeżeli równie nierzetelnie zarządza miastem, a wszyscy wiemy, że tak właśnie jest, to tylko nam, mieszkańcom współczuć.

Grupa referendalna zapowiedziała złożenie zażalenia na decyzję sądu.