Piotr Kowal, nowy zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda
Piotr Kowal, nowy zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda

Burmistrz ma nowego zastępcę

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak od 1 grudnia 2021 roku ma nowego zastępcę. Został nim Piotr Kowal z Elbląga i zarazem został wskazany jako pierwszy zastępca. Burmistrz tym samym będzie miał dwóch zastępców. Agnieszka Krupa przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim. Nowy zastępca będzie zarabiał nieco ponad 10 000 brutto.

Komunikat o powołaniu zastępcy burmistrza nie zawierał zbyt wielu szczegółów. Niecałą godzinę po wysłaniu wniosku o informację publiczną do urzędu, na oficjalnym profilu społeczościowym Miasta Ostróda pojawiły się dodatkowe informacje o nowym zastępcy. Również one nie dały odpowiedzi na pytania, choćby o doświadczenie zawodowe nowego zastępcy.

Piotr Kowal (34 lata) od 2013 był zatrudniony w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu, gdzie m.in. był kierownikiem hali przy al. Grunwaldzkiej. Od sierpnia 2021 roku zajmował stanowisko zastępcy dyrektora MOSiR w Elblągu.
Piotr Kowal ma bogate doświadczenie jako trener siatkówki i ta działalność przełożyła się na współpracę ze Sportową Szkołą Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków, Akademią S.O.S. z Elbląga, czy Klubem IKS Atak Elbląg.
Piotr Kowal jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył filologię polską - specjalizacja: komunikacja medialna. Od 2 stycznia 2010 do 30 listopada 2021 roku prowadził własną działalność gospodarczą (finansowa działalność usługowa).

Nie jest tajemnicą, że syn burmistrza Ostródy i nowy zastępca znają się i współpracują na polu trenowania siatkówki. We wrześniu na profilu społecznościowym lokalnego klubu sportowego pojawił się wpis opatrzony ich wspólnym zdjęciem, w którym czytamy, że obaj trenerzy realizują wspólny projekt zaprzyjaźnionych klubów.

W odpowiedzi na wniosek o informację publiczną otrzymaliśmy informację o wynagrodzeniu nowego zastępcy. Oto treść odpowiedzi:
Wynagrodzenie zasadnicze - 6830,00 zł
Dodatek funkcyjny - 2850,00 zł
Dodatek stażowy - 546,40 zł

Czas pokaże, czy nietypowy awans wprost z parkietu do gabinetu przełoży się na zwiększenie liczby pozasportowych osiągnięć burmistrza i zdobycie wysokiej pozycji w "mistrzostwach zarządzania miastem", których finał spodziewany jest już za 2 lata.